Braníčkov, Drouhavec, Hory Matky Boží, Chotěšov, Jarkovice, Konín, Nemilkov, Radvanice, Stojanovice, Tvrdoslav, Velhartice.
Naučné stezky, tipy na výlety ve Velharticích i v okolí.
Tipy na zajímavé akce ve Velharticích i v okolí
Hrad na skalním ostrohu, obtékaném říčkou Pstružnou. Tento hrad si patrně jako rodové sídlo pánů z Velhartic počal stavět Bušek starší z Velhartic…
Fotografie z akcí i pohledy z Velharticka
Zpravodajství z významných akcí

Velhartice leží v předhůří Šumavy nad říčkou Ostružnou.

Malebnost zdejší krajiny okouzlila i Jana Wericha, který si u Ostružné nechal postavit v roce 1938 chatu. Byl vášnivým rybářem a blízkost řeky pro něj byla důležitá. V obci působí známý šumavský řezbář Karel Tittl.

Publicita projektu

Nejbližší akce

09.12.23 , 20:00
Kulturní dům Velhartice
Myslivecký ples
MS Velhartice zve na myslivecký ples v sobotu 9. prosince 2023 od 20:00 v KD Velhartice. Hraje MUSIC - hudební skupina pana Kolorose.
17.12.23 , 10:00
Velhartice - náměstí
Adventní trhy spojené s vepřovými hody
3. adventní neděli 17. prosince od 10 hod. na náměstí ve Velharticích konají "Adventní trhy spojené s vepřovými hody". Po celou dobu akce bude také připravena "vánoční hra pro děti a dospělé" s trasou kolem místního kostela.
25.12.23 , 15:00
Velhartice - náměstí
Vánoční setkáni u betlému
Kulturní komise a ŘK farnost Velhartice srdečně zvou 25. prosince od 15 hod. na "Vánoční setkání u betlému". Hrají děti z Velharticka, zpívá velhartický chrámový sbor.